آیا به دنبال خرید تجهیزات آبیاری هستید؟ آیا نیاز به تایمر آبیاری قطره ای دارید؟ شیر برقی چطور؟ آیا میدانید که میتوان تا 90 درصد هزینه‌های نگهداری از فضای سبزتان را کاهش دهید!؟ جنس ایرانی یا خارجی؟
ضروری است ابتدا با لیست تجهیزات آبیاری مورد نیاز، آشنا شوید. سپس انواع تایمرهای هوشمند آبیاری و تایمر آبیاری قطره ای را بشناسید. سپس به تفاوت‌های جنس های مختلف پی ببرید. در انتها نیز باید روش‌های کاهش هزینه‌های آبیاری و اتوماسیون آنرا را مرور کنید.
هدف ما ازین مقاله این میباشد، با توجه به مدلهای مختلف تایمر آبیاری قطره ای موجود در بازار، نیاز خود را بشناسید. سپس برای خرید آن اقدام کنید.

تایمر آبیاری

قطعا ما علاقه‌مندیم هنگام بستن درب پارکینگ و یا خاموش کردن کولر، بجای اینکه خودمان این کار را انجام دهیم، همین کار را با موبایل خود انجام دهیم.
خوشبختانه امروز، مدلهای مختلفی در بازار عرضه شده است. شما میتوانید از 20 هزار تومان تا 20 میلیون تومان، برای نگهداری از گیاهانتان هزینه کنید.! کمتر بازاری وجود دارد که این مقیاس هزینه را دارا باشد. البته پیچیدگی‌های انتخاب یک طرح آبیاری مناسب، به این آسانی نیست.!
برای مثال ترموستاتِ هوشمند، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و در نهایت کاهش هزینه‌ها در بلند مدت میشود. در کنار این ویژگی ها، ویژگی راختی در استفاده را قرار دهید و متوجه خواهید شد تا چه مقدار خرید این دست محصولات واجب است.

تایمر هوشمند آبیاری گلخانه و مزارع

یک سوال مهم! شما دقیقا به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟ از کجا بفهمیم؟

شاید آشناترین نام تجهیزات کنترل آبیاری، تایمر آبیاری قطره ای باشد. یک تایمر آبیاری، وظیفه قطع و وصل آب را برعهده دارد. باید توجه کنید، شما دقیقا نیازتان چیست؟ آیا میخواهید یک باغ نیم هکتاری را از راه دور کنترل کنید یا ده عدد گلدان ساده.؟ شما چه نوع تایمر آبیاری هوشمند نیاز دارید؟ آیا برای ده عدد گلدان، نیاز به هزینه ای بیشتر از 100 هزار تومان میباشد!؟

برای پاسخ به این سوال مهم، دو سوال مهم تر مطرح میشود:

1 – برای چه متراژی تجهیزات کنترل آبیاری را تهیه میکنید؟ چه مکانی؟

دقیقا نیاز است که بدانیم چه مکانی را برای تجهیزات آبیاری خود در نظر گرفته اید. به طور خلاصه، اگر برای باغ، باغچه و یا زمین کشاورزی اقدام کرده اید، بهتر است از سیستم‌های پیامکی یا اینترنتی استفاده کنید. اگر برای آبیاری باغچه‌ها و باغ‌های کوچک و یا تعدادی گلدان در حیاط خلوت خود، به تجهیزات نیاز دارید، بهتر است از تایمرهای باتری‌خور استفاده کنید.

اما علت چیست؟ چرا برای باغ خود بهتر است از سیستم کنترل پیامکی یا اینترنتی استفاده کنم؟
به علت اینکه آبیاری باغ معمولا تحت فشار بیشتری انجام میشود. باغات نیاز به سیستم صنعتی تر و قوی‌تری دارند. چرا که معمولا رفت و آمد مشکل است. شما باید تجهیزات مطمئنی را تهیه کنید که تحت آبیاری های 3 تا 4 بار حتما پاسخ گوی نیاز شما باشند. نکته دوم، ادغام سیستم‌های سرقتی و کنترل آبیاری در مدل‌های امروزی میباشند. شما با خرید یک سیستم کنترل هوشمند، میتوانید همزمان یک سیستم سرقتی داشته باشید که برای باغ شما ایده آل است.

شما برای تعدادی گلدان یا باغچه کوچک خود، میتوانید از تایمر آبیاری قطره ای باتری‌خور استفاده کنید. علت آن اینست که این تایمرها، ارزان و بدون نیاز به برق هستند و برای آبیاری‌های با فشار 1 الی 2 بار بسیار مناسب میباشند. نکته دوم اینکه به علت اینکه دسترسی شما به این مکان ها احتمالا بیشتر است. یعنی رفت و آمد زیادی دارید. پس اگر تایمر آبیاری نیاز به تعویض باتری داشت، سریعا برای آن میتوانید اقدام کنید.

2 – آب مورد نیاز فضای سبز، از کجا تامین میشود؟

آیا ورودی آب فضای سبزتان، یک لوله حیاط معمولی است؟ آیا استخر یا منبع دارید؟ یا اینکه پمپ آب مجزا برای آبیاری در نظر گرفته اید؟
طرح این سوالات واجب است. چراکه اگر ورودی آب، یک لوله یا منبع باشد، نیاز به یک شیربرقی خواهید داشت. بدون شیربرقی آبیاری ممکن نیست! سپس برای آن شیربرقی، نیاز به یک کنترلر خواهید داشت. این کنترلر میتواند دیجیتال یا پیامکی یا اینترنتی باشد. اگر ورودی آب، پمپ آب باشد، نیاز به کنترلری دارید که با پمپ شما سازگار باشد. یعنی ویژگی هایی مثل خروجی 220 ولت یا مقدار جریان خروجی تایمر فاکتور بسیار مهمی میباشد.

جهت اطلاع از نحوه کار با شیر برقی آب، این مقاله را بخوانید.

اما فواید خرید این تجهیزات چیست؟ آیا هزینه ما به صرفه است؟

۱ – مهمترین نتیجه، حذف رفت و آمد و هزینه های نیروی انسانی با تایمر هوشمند آبیاری

هر فضای سبزی، اعم از یک متر تا چندین هکتار، نیاز به رسیدگی، آبیاری و نظارت مداوم را خواهد داشت. در بسیاری از مناطق، افراد برای این نظارت و آبیاری، هزینه های گزافی را تقبل میکنند. گاها بعضی از افراد به اجبار هر هفته میبایست به باغ یا ویلای خود جهت آبیاری سر بزنند.
همچنین دیده شده این مسیر رفت و آمد تا چهار ساعت در شبانه روز نیز طول میکشد. جدای از هزینه های رفت و آمد، هزینه های زمانی نیز را باید در نظر گرفت. هزینه ای شما در ترافیک خواهید بود تا فقط به باغ یا ویلای خود سر بزنید. شما برای از بین‌نرفتن فضای سبزتان و جلوگیری از هزینه‌های بیشتر، بلاجبار این هزینه‌ها را متقبل خواهید شد. شاید با خرید ساده‌ترین مدل تایمر هوشمند آبیاری، در قدم اول این مشکل حل خواهد شد.

تایمر هوشمند آبیاری ترافیک

برای مثال در مدل های تایمر هوشمند آبیاری پیامکی، به راحتی بدون هیچ گونه دردسر و رفت آمدی، در حالی که در منزل، در کنار عزیزانتان میباشید، اپلیکیشن را باز کرده و یک پیامک را ارسال میکنید. بلافاصله پیام دریافت وضعیت را دریافت خواهید کرد و مطمئن خواهید شد آبیاری شما شروع به کار کرده است. بدین ترتیب اجرای آبیاری خود را به تایمر هوشمند آبیاری خواهید سپرد و دیگر به اجبار از بین نرفتن فضای سبزتان، به باغ یا ویلای خود سفر نمیکنید. همچنین هزینه‌های شخص ثالث برای آبیاری نیز به سود شما حذف خواهد شد.

۲ – برنامه زمانی منظم با تایمر آبیاری قطره ای

وقتی صحبت از برنامه منظم میشود، منظور تنظیم یک برنامه آبیاری به عنوان مثال هر دو روز به مدت بیست دقیقه میباشد. این به معنی اتوماسیون آبیاری شما میباشد. مدلهایی از تایمر آبیاری وجود دارد که میتوانید این برنامه ها را روی آن تنظیم کنید. به عنوان مثال، سیستم‌های ویستو قادر به اینکار میباشند.

در حقیقت نه تنها تایمر هوشمند آبیاری را میتوانید به عنوان یک کنترلر استفاده کنید، بلکه قادر به استفاده از آن به عنوان تایمر آبیاری نیز خواهید بود. برای این تایمر ها، قادر خواهید بود یک برنامه زمانی تعریف کرده تا دیگر حتی نیاز به چک کردن اپلیکیشن هم نداشته باشید!

به زبان ساده تر، شما در مدل‌های پیامکی، یک تایمر خواهید داشت، که با یک پیامک قابل تنظیم است. یعنی مثلا روی هر دو روز یکبار یا هر 6 ساعت یکبار تنظیم میکنید. و یا اینکه در هر موقع از شبانه روز، با یک پیامک ساده، خروجی را به میزان مشخصی از ساعت روشن میکنید. به همین علت، این مدل تایمر هوشمند آبیاری یک تایمر-کنترلر میباشد.

زمانبندی آبیاری هوشمند

۳ – صرفه جویی در مصرف آب با خرید ساده ترین مدل تایمر آبیاری قطره ای

صرفه جویی با تایمر آبیاری

صرفه جویی دلیل همیشگی و جداناپذیر تولید این محصولات در سرتاسر جهان میباشد. در هیچ جای دنیا، اصراف رفتاری دوست داشتنی نیست. تایمر هوشمند آبیاری به طور مستقیم  باعث صرفه جویی در مصرف آب و در نتیجه در صورتحساب مصرفی آب شما، تاثیر خواهد گذاشت.
تحقیقات نشان داده تهیه و استفاده هفتگی از دستگاه ها، کاهش حداقل 26 درصدی در مصرف آب خواهد گذاشت. این عدد برای مصارف کشاورزی و آبیاری های مقیاس بالا، عدد بسیار قابل توجهی است. علاوه بر برنامه زمانی و صرفه جویی در مصرف، یک برنامه زمانی منظم و مقدار آب اندازه، به رشد گیاه شما نیز کمک خواهد کرد و در نتیجه محصولات و فضای سبز سالم تری خواهید داشت. تصور کنید این دستاوردها، با خرید یک تایمر آبیاری قطره ای به سادگی امکان پذیر است.

۴ – مدیریت یکپارچه با تکیه بر تکنولوژی تایمر آبیاری قطره ای

اگر یک مدل تایمر آبیاری قطره ای ساده را در نظر بگیریم، شما در یک کلمه قادر به مدیریت آبیاری خود هستید. مدیریت به معنای مدیریت زمانی میباشد، که در واقع مهم‌ترین عنصر آبیاری فضای سبز میباشد. با تهیه این مدل‌های تایمر آبیاری قطره ای، به یک آبیاری مکانیزه و بدون ناظر خواهید رسید. شاید بهینه‌ترین حالت مدیریت، یک مدیریت از راه دور و بدون خطا باشد. قطعا با خرید یک تایمر آبیاری قطره ای ساده، این مدیریت محقق نخواهد شد. اما میتوان گفت در این مسیر قدم مهمی برداشته‌اید.

بیشتر بخوانید: کنترل از راه دور پمپ آب، با دستگاه کنترل پیامکی

۵ – مسئولیت نگهداری از فضای سبز را به تایمر آبیاری قطره ای بسپار!

زیبایی مکانیزه‌کردن آبیاری، رفع یکی از مهمترین دغدغه‌های روزمره میباشد. شما برای نگهداری از یک گلدان، چه خواهید کرد؟. اولین اصل آبیاری منظم آن است. حال تصور کنید، گلدان در خانه شما باشد، اگر شب خانه نباشید چه خواهد شد؟. اگر عشق گل‌وگیاه باشید، دیوانه خواهید شد!. به مانند مادری که از بچه‌هایش دور باشد. رفع دغدغه و بار مسئولیت، به خودی خود از نظر روانی بسیار مفید میباشد. بسیاری از افراد، با شنیدن کلمه مسافرت، ناخودآگاه به فکر گل‌وگیاه خود می‌افتند. اگر خشک شوند، چه؟. اگر دوستمان یادش برود آب بدهد چه؟. آیا میتوانید کودک خود را چند روز به دوستتان بسپرید و به آن فکر نکنید؟. غیرممکن است. پس سپردن این دست دغدغه‌ها به سیستم‌های هوشمند آبیاری و تایمر آبیاری قطره ای، میتواند بسیار کمک کننده باشد.

۶ – امکان هزینه در مقیاس‌های مختلف. از ۲۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان!

یکی از ظرافت محصولات آبیاری هوشمند، مقیاس‌بندی مناسب هزینه آن میباشد. یعنی چه؟. یعنی اینکه شما میتوانید از هزینه‌های جزئی، تا هزینه‌های کلان، برای هوشمند کردن آبیاری خود، هزینه کنید!. میتوانید با خرید یک تایمر آبیاری ایرانی ساده و ارزان، شروع کنید. میتوانید از پیشرفته‌ترین سیستم‌های کنترل آبیاری نیز استفاده کنید که هزینه زیادی هم خواهد داشت. بدین گونه، شما بخوبی میتوانید با توجه به بودجه مالی خود، برای مکانیزه کردن آبیاری خود تصمیم بگیرید. البته که رویای ما همواره این بوده که بتوانیم ویژگی‌های پیشرفته را در مدل‌های ارزان‌تر جای دهیم. شاید این ترفند قدیمی، برای درک کمترین هزینه‌ها جالب باشد. شما میتوانید، با یک تشت آب و مقداری نخ‌کشی از تشت آب به گلدان، از خشک شدنشان جلوگیری کنید!. یا با خرید یک آب‌بانک ارزان قیمت!. یا اینکه میتوانید هزینه‌ای برای سیستم‌های تصمیم‌گیرنده و نشاندهنده رطوبت خاک، هزینه کنید. تا تجربه‌ای از یک سیستم تمام هوشمند را داشته باشید. این حالت مقیاس پذیری محصولات آبیاری هوشمند و تایمر آبیاری قطره ای را نشان میدهد.

شاید بپرسید چطور میتوانم با 20 هزارتومان از گلدانم مراقبت کنم؟ باید توجه شود این روزها وسایلی مانند آبخوان و فیتلیه آبیاری با همین رنج قیمت به بازار عرضه میشود.!

بیشتر بخوانید: یک سیستم کنترل از راه دور پیامکی برای پمپ های آب

نتیجه گیری

تولید و طراحی تایمر هوشمند آبیاری، بدون شک یک نیاز مهم را برطرف کرده است. به نسبت هزینه‌ای که میکنید، بازدهی که این وسایل دارند، قابل قیاس نیست. در نتیجه، تاکید ما همواره بر ضروری بودن وجود این وسایل، برای فضای سبز شما میباشد. یک تایمر آبیاری قطره ای را، میتوان به عنوان مهمترین اهرم نگهداری از فضای سبز عزیزتان، بیان کرد.

محصولات فروشگاه ویستو، به عنوان تولید کننده های سیستم‌های کنترل پیامکی، مناسب برای آبیاری‌های مذکور میباشد. در ادامه، ویژگی‌های این سیستم کنترل پیامکی را به اختصار مرور میکنیم.

چرا سیستم‌های آبیاری ویستو را تهیه کنم؟

تایمر هوشمند آبیاری مدل پیامکی ویستو، فقط جهت اتصال به پمپ آب یا شیربرقی تولید نشده است. شما میتوانید به راحتی به طور مثال در فصل زمستان، دستگاه خود را به پکیج گرمایشی و یا در گلخانه به کولر اسپلیت متصل کنید، و آن وسیله برقی را کنترل کنید. حتی این محصولات قابلیت اتصال به محصولات سه‌فاز مانند پمپ‌های چاه عمیق دارند. در یک کلام، این سیستم‌ها، هم به عنوان یک کنترلر و هم به عنوان یک تایمر آبیاری قطره ای برای شما کار میکنند.
در نهایت، ما به شما پیشنهاد میکنیم دستگاهی را تهیه کرده که باعث ۶ مورد بیان شده شود.

محصولات ویستو، علاوه بر اینکه تمامی موارد بیان شده را شامل میشود، دارای یکسال گارانتی تعویض و ده سال خدمات میباشند.
پس با خیال راحت میتوانید از ما خریدی مطمئن را داشته باشید. تهیه محصولات هوشمند قطعا بیشتر از یک صرفه جویی هزینه برای شما سودآور خواهد بود.
پس اگر دستگاهی را خریداری نکرده اید، همین حالا برای تهیه آن اقدام کنید!

امکان اتصال به هر وسیله برقی

یکی از مهمترین ویژگی محصولات ویستو، امکان اتصال آن به ولتاژهای مختلف میباشد. نقطه قوت محصولات ویستو، استفاده از رله‌های 40 آمپر و با کیفیت میباشد. این به معنی توانایی اتصالات محصولات تا 20 آمپر پیوسته میباشد. یعنی یک کولر اسپلیت، یک یخچال، کنترل ماینر بیتکوین و خیلی وسایل برقی سنگین دیگر!.

محصولات ویستو، دارای قیمت رقابتی و اقتصادی نسبت به محصولات خارجی و داخلی مشابه میباشند. همچنین مدل های تک خروجی تا ده خروجی مجزا موجود میباشد. یعنی به عنوان مثال اگر احتیاج دارید هم نور گلخانه و هم کولر گلخانه را با اپلیکیشن کنترل کنید، میتوانید یک دستگاه دو خروجی تهیه کنید و به محصولات مختلف خود متصل کنید.

اگر قصد خرید محصولاتمان را دارید، میتوانید بصورت مستقیم از دیجیکالا سفارش آنلاین دهید تا خریدی امن را تجربه کنید.

نصب آسان و اپلیکیشن فارسی تایمر آبیاری پیامکی ویستو

بومی بودن محصولات فاکتور بسیار مهمی برای بسیاری از مشتریان است. یک محصول هر چقدر هم که عالی باشد، اگر بومی نباشد و کاربر نتواند با آن ارتباطی برقرار کند، آن محصول قابل استفاده نیست. یک اپلیکیشن فارسی کافیست تا تایمر های پیامکی ویستو، یک محصول بومی تلقی شده و کاربر براحتی با آن ارتباط برقرار کند.

دانلود اپلیکیشن پیامکی ویستو از کافه بازار

اپلیکیشن ویستو

همراه با یک اپلیکیشن فارسی، یک راهنمای نصب نیز برای محصولات وجود دارد که شما را از هر گونه هزینه جداگانه برای نصب بی نیاز میکند. این دو مورد همانگونه که بیان شد، موارد بسیار مهمی برای تعداد قابل توجهی از مشتریان میباشد.
برای نصب محصول کافیست یک سیم فاز یا نول را مستقیم به وسیله مورد نظر خود متصل کنید و سیم دیگر را، به دستگاه وصل کنید. به مانند یک فیوز یا یک کلید تک پل. این طریقه نصب باعث میشود که ولتاژ خروجی برای دستگاه مهم نباشد. یعنی شیربرقی‌های مدل مختلف از ۵ ولت تا ۲۲۰ ولت را میتوان مستقیم از طریق دستگاه کنترل کرد.

عدم نیاز به رله، کنتاکتور و یا تابلو برق برای تایمرهای هوشمند آبیاری

به عنوان یک خریدار، سادگی در نصب تجهیزات هوشمند بسیار مهم میباشد. افراد همواره به دنبال محصولاتی هستند که بعضا تنها با اتصال دو عدد سیم، و سپس روشن کردن دستگاه، نتیجه مطلوب را حاصل کنند. همانگونه که بیان شد، تایمر هوشمند آبیاری در مدل‌های مختلفی تولید میشود. گاها دیده شده که افراد بعد از خرید تایمر آبیاری قطره ای، به این نتیجه میرسند که این سیستم نیاز به رله، یا کنتاکتور برای روشن کردن پمپ و وسیله های آمپر بالا دارد. سیستم های کنترل پیامکی ویستو، با بهره گیری از رله های الکترونیکیِ قدرت بالا، نیاز به هر گونه وسیله اضافی را از بین برده است. کافیست پمپ آب یا وسیله خود را مستقیم به دستگاه متصل کنید.
در یک کلام قدرت آمپردهی محصولات تا حداکثر 3.5 کیلووات و 4.7 اسب بخار (جریان 20 آمپر پیوسته) میباشد.

راحتی کار با پیامک و پشتیبانی از قطعی برق

پس ازینکه یک برنامه زمانی برای دستگاه تعریف شد، دیگر نیازی به تنظیم مجدد نیست. حتی با خاموش شدن ها در اثر قطعی برق! این برنامه در حافظه دستگاه میماند. اگر نیاز به تغییر برنامه داشته باشید، باز هم با یک تنظیم مجدد، این برنامه‌های زمانی قابل حذف یا ویرایش هستند. یعنی حتی برای ویرایش یا حذف برنامه هم نیازی به مراجعه به فضای سبز یا دستگاه نیست! پس این تایمر آبیاری قطره ای را میتوان به عنوان یک ناظر برای آبیاری فضای سبز خود، در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید: آیا میدانید طراحی یک سیستم آبیاری هوشمند چگونه است؟

تکنولوژی ساخت سیستم‌های آبیاری چگونه است؟ انواع مدل تایمر هوشمند آبیاری

پیشینه تولید این تایمرها، شاید به بیست سال پیش هم بازگردد. اما بعدازینکه عمده آبیاری‌ها، به سمت آبیاری تحت‌فشار رفت، تولید این تایمرها دچار تغییرشد. پس اگر حتی از یک گلدان در خانه‌خود بهره‌مند هستید، حتما به فکرتهیه یک تایمر باشید!. امروزه فشارآب خانگی، اغلب بین 1 تا 2 بار میباشد. استاندارد استفاده از ساده‌ترین مدل تایمر هوشمند آبیاری نیز همین فشارآب میباشد. اگر فشار آب کمتری دارید، راه حل خودش را خواهد داشت. که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. اگر یک باغ یا ویلا دارید، خرید تایمر آبیاری برای شما بسیار سودمند خواهد بود. در دراز مدت برای شما، نه تنها هزینه، بلکه منابع زمانی شما را ذخیره خواهد کرد. اگر میخاهید بدانید چقدر زمان صرف نگهداری از فضای سبز خود میکنید، از وب اپلیکیشن رایگان ما استفاده کنید.:

میدونی چقدر برای فضای سبز خودت هزینه میکنی؟ اینجارو کلیک کن.

شناخت تکنولوژی تایمرها، در انتخاب مدل مناسب آن به ما کمک میکند. چراکه هر مدلی از تایمر، برای نوع خاصی از فضای سبز تهیه شده است. در ادامه، به تشریح مدل‌های مختلف میپردازیم تا اگر به دنبال مدل خاصی هستید، آنرا شناسایی کنید. ما در اینجا، از ساده ترین مدل تایمر، یعنی تایمرهای باتری خور، شروع میکنیم.

تایمرهای باتری خور:

این تایمرها، از ساده‌ترین مدل‌های تایمر آبیاری قطره ای میباشند. بسیار مقرون به صرفه و جمع‌وجور هستند. برای آبیاری‌های تحت‌فشار و فشار کم مناسب هستند. کارکرد این تایمرها، با باتری معمولا قلمی میباشد. تقریبا هر دوماه یا سه ماه، نیاز به تعویض باتری میباشد. در مدل‌های حداکثر دو خروجی یافت میشود. ورودی این تایمرها، لوله آب نهایتا 3/4 اینچ (یا شماره 3) میباشد. محدودیت دیگر آنها، برنامه‌دهی میباشد. این تایمرها، به دلیل اینجا دیجیتال نیستند، نهایتا تا دو هفته یکبار برنامه میگیرند. به طورخلاصه، اگر گلدان خانگی یا حیات‌خلوتی دارید، که مرتب به آن رسیدگی میکنید، این تایمر مناسب شماست. این تایمرها، معمولا با نام تایمرهای آنالوگ نیز شناخته میشود. در مدل‌های ایرانی و خارجی در بازار در دسترس میباشد. به طور مثال فرض کنید یک باغچه 100 متری در اختیار دارید. برای‌اینکه آبیاری آنرا مکانیزه کنید، یک تایمر هوشمند آبیاری تهیه میکنید. حال این تایمر را به لوله‌ی اصلی مجرای آب وصل میکنید. سپس برای تایمر خود یک برنامه به طور مثال هر دو روز یکبار به مدت 20 دقیقه تعریف میکنید. ازین پس این تایمر آبیاری قطره ای، به طور اتوماتیک هر دو روز یکبار به مدت تعریف شده روشن و خاموش میشود. دیگر نیازی به نظارت بر آبیاری خود ندارید.

تایمر آبیاری باتری خور

تایمر آبیاری قطره ای دیجیتال:

همان مدل تایمر آنالوگ میباشد ولی با نمایشگر و نرمافزار قوی‌تر. این مدل تایمر هوشمند آبیاری ، به نوعی محدویت‌های تایمرهای باتری‌خور (آنالوگ) را برطرف کرده است. شما میتوانید برنامه‌های متنوع‌تری را اعمال کنید. از برنامه‌های روزانه تا ماهانه. در مدل‌های همراه با شیربرقی و بدون شیربرقی توزیع میشوند. معمولا دارای نمایشگر میباشند. مصرف باتری بیشتری دارند و شاید نیاز به تعویض ماهانه باتری باشد. به مانند تایمر هوشمند آبیاری آنالوگ، جمع‌وجور هستند و کار تمیزی را ارائه میدهند. به طورکلی، یک انتخاب متوسط محسوب میشود. محدودیت دیگری که دارد، مشکل ورودی آن میباشد که حداکثر لوله 3/4 اینچ میباشد. این محدودیت به علت مدل شیربرقی بکار رفته در داخل آن میباشد. چرا که شیربرقی با سایز بیشتر، نیاز به جریان بیشتری برای کارکرد میباشد. یعنی باتری قلمی جواب‌گوی شیربرقی سایز بالاتر نیست.

تایمر آبیاری قطره ای با کنترل از راه دور:

تکنولوژی دراین مدل‌ها، متنوع‌تر از مدلهای قبلی میباشد. چراکه راه‌های ارتباطی مختلفی برای ارتباط با تایمر وجود دارد. تایمرهای بلوتوثی، وای فای، اینترنتی، پیامکی، ریموتی و… همگی دراین دسته محسوب میشوند. تمامی مدل‌های این دسته، معمولا از قیمت مناسبی برخوردار هستند. تقریبا به اندازه تایمرهای وارداتی آنالوگ. پس از نظر خرید بسیار خرید توجیه پذیری هستند. در زیربه طور خلاصه به هر کدام ازین مدل‌ها اشاره میکنیم.

تایمر آبیاری قطره ای بلوتوثی:

این مدل تایمر آبیاری، همانطور که از اسم آن مشخص است، بلوتوثی میباشد. یعنی شما باید از طریق تلفن همراه و بلوتوث با آن ارتباط برقرار کنید. قریب به اکثر آنها دارای اپلیکیشن میباشند. شما میتوانید، برنامه هایی معمولا بدون محدودیت، برای آنها تعیین کنید. محدویت مهمی که دارند، رنج ارتباطی آنها میباشد. یعنی شما باید در محدوده 5 تا 8 متری دستگاه برای ارتباط با آن قرار داشته باشید. اگر فضای سبز شما خانگی میباشد، این مدل تایمر هوشمند آبیاری، میتواند انتخاب خوبی باشد.

تایمرهای اینترنتی:

این تایمرها، معمولا تحت وای‌فای کار میکنند. بعضا با سیم کارت. مزیت بزرگ این تایمرها، این است که شما میتوانید از هرجای دنیا، به دستگاه خود متصل شوید و آنرا کنترل کنید!. قیمت مناسب همراه با جذابیت ارتباط از هر جای دنیا، میتواند در نوع خوب انتخابی عالی باشد. مدل‌های مختلفی دارند. در تعداد خروجی ها محدودیتی ندارند. گاها تا شانزده خروجی نیز در بازار وجود دارند. در نهایت اگر شما، صاحب باغ و ویلا هستید، یا حتی فضای سبز خانگی دارید، این مدل انتخاب عالی میباشد. برای افرادی که معمولا خانه ییلاقی دارند نیز، انتخابی بجا است.
از معایب این مدل، میتوان به هنگ کردن و قیمت بالای آن اشاره کرد. به طور کلی، مدل اینترنتی به علت پیچیدگی نرم افزاری، گاها امکان هنگ کردن بالاتری دارد. پس قبل از خرید، این قضیه را با خریدار مطرح کنید.
نکته مهمی که در این نوع تایمرها وجود دارد، معمولا نیاز به شیربرقی دارند. این قضیه از آنجایی بسیار مهم میشود که گاهی قیمت شیربرقی به اندازه تایمر میباشد!. پس قبل از خرید حتما به این قضیه توجه داشته باشید که آیا شیربرقی احتیاج دارند یا خیر؟.

تایمر آبیاری وای فای

تایمرهای کنترل پیامکی:

اگر صاحب باغ و ویلا هستید، این مدل تایمر هوشمند آبیاری ، یک انتخاب ایده آل برای شما میباشد. کارکرد این نوع تایمرها، بر مبنای پیامک میباشد. از هر کجای دنیا قابل کنترل هستند. در هر زمانی قابل ارتباط هستند. امنیت بالای آنها به همراه عدم نیاز به اینترنت و قیمت معقول، این نوع تایمر را به انتخابی سطح بالا تبدیل میکند. از مدل‌های اینترنتی مصرف شارژ بسیار کمتری دارند. این مدل‌ها معمولا باتری خور نیستند. چراکه باتری آمپر بالایی برای مصرف نیاز دارند. در برنامه دهی،هیچگونه محدودیتی ندارند. به قطعی اینترنت و سرور و… ارتباطی ندارند و در مکانی که آنتن‌دهی مناسبی داشته باشد، بسیار جوابگو هستند.
از مهمترین مزایای این مدل نسبت به مدل اینترنتی، امکان هنگی پایین میباشد. چراکه نرم‌افزار سیستم ساده‌تر است. میتوان فعالیت‌های حساس مانند آبیاری باغ خود در شهر دیگر را به آنها بسپارید.

این نوع تایمر هوشمند آبیاری را میتوان برای مصارف صنعتی، پمپهای آب، وسایل برقی و کنتاکتورهای سه فاز استفاده کرد. به همراه شیربرقی، محدودیتی در سایز لوله نخواهند داشت. یکی از بزرگترین مزیت‌های این نوع تایمرها، همین کنترل انواع وسایل برقی میباشد. که باعث میشود در مناطق گرمسیر، برای کنترل سرمایش از آنها استفاده کرد. همانطور که پیش‌تر گفته شد، سیستم‌های آبیاری ویستو، ازین دست تایمرها میباشند.

سفارش تمامی محصولات ویستو، از دیجیکالا

تایمر آبیاری ویستو

تایمر آبیاری قطره ای با کنترل ریموتی:

اگر شما دارای زمین کشاورزی هستید، این مدل تایمر هوشمند آبیاری، انتخابی مناسب برای شما میباشد. به دلیل اینکه کشاورز، معمولا در زمین خود حضور دارد، بیشترین نیاز آنها، به قطع و وصل پمپ آب میباشد. کشاورز برای خاموش و روشن کردن پمپ آب، نیازی به رفت‌وآمد طولانی نخواهد داشت. از طرفی قیمت کنترلرهای ریموتی مناسب بوده و میتوان به هر وسیله برقی متصل کرد. محدودیتی که برای این مدل تعریف میشود، محدوده کاری میباشد. چرا که مدل ریموت آن باید، بُرد بالایی داشته باشد.

تایمرهای خورشیدی (کارکرد با برق خورشید):

یکی از کامل‌ترین مدل‌های تایمر هوشمند آبیاری از نظر فنی، تایمرهای خورشیدی‌ای میباشند که به تازگی وارد بازار شده‌اند. این تایمرها همواره روشن میباشند. نیازی به برق یا تعویض باتری ندارند. این تایمرها مناسب برای آبیاری‌های پیچیده در مکان‌های بدون برق میباشند.
عیب بزرگ این تایمر ها، هزینه زیاد آن میباشند. چرا که علاوه بر هزینه تایمر هوشمند آبیاری ، هزینه پنل خورشیدی و سایر تجهیزات آن نیز به اندازه خود تایمر میباشد. این مدل تایمرها نیز به پمپ آب یا دیگر سیستم‌های 220 ولت متصل نمیشوند. البته امکان اتصال به این سیستم‌ها وجود دارد اما با هزینه ای زیاد. دیگر عیب بزرگ این سیستم‌ها، مشابه سایر مدل‌ها، عدم دسترسی به آنها از راه دور میباشد.

تایمرهای آبیاری هوشمند، به عنوان یک نوع پر طرفدار دقیقا چه مدلی از تایمرها میباشند؟

به طور کلی در تعریف یک تایمر آبیاری قطره ای هوشمند، این نکته مهم است که آن تایمر تصمیمی هوشمند برای شما بگیرد. دراین زمینه خاص، اگر تایمر آبیاری قطره ای، دارای سنسور باشد، میتوان گفت یک تایمر هوشمند آبیاری است. معمولا تایمرهای این دسته با سنسورهای رطوبت خاک همراه هستند. چرا که مهمترین عنصر تصمیم‌گیری برای آبیاری گیاه، رطوبت خاک میباشد. طرز کار این مدل، براساس رطوبت خاک میباشد. یعنی بطور ساده، اگر رطوبت خاک از حدی کمتر شود، آبیاری را شروع میکند. و اگر از حد خاصی بالاتر رود، آبیاری را پایان میدهد. این عمل به طور ساده، هوشمند بودن تایمر را توجیه میکند. معمولا قیمت این نوع تایمرها بالاتر میباشد. اما اگر صاحب ویلا و باغ یا صاحب گلخانه هستید، یا حتی صاحب یک گلدان معمولی هستید، میتوانید ازین مدلها استفاده کنید.

سنسورهای دیگری که میتوان برای این مدل‌ها، نام برد. سنسورهای رطوبت هوا، دمای هوا، سنسور تشخیص آب، فشار آب، تشخیص آب منبع و استخر و… ازجمله آنها میباشد.

تایمر آبیاری قطره‌ای عکس چکیده

مدل های معروف تایمر آبیاری قطره ای در جهان کدام میباشند؟

کافیست با یک نگاه به سایتی معروف مانند آمازون یا ebay به مدل‌های مختلفی که در بازاروجوددارد نگاهی بیندازید. اما در مجموع مدل‌هایی هستند که همواره از بهترین‌های این زمینه میباشند.
از جمله این مدل‌ها میتوان به تایمر آبیاری قطره ای hunter اشاره کرد، که از مدل تایمرهای برقی میباشد. این شرکت در زمینه تولید شیربرقی نیز نامدار میباشد. دیگر نامداران این زمینه، برند orbit میباشد که پیشرو در زمینه تولید تایمر آبیاری قطره ای معروف میباشد.دیگر برند معروف در زمینه تولید تایمر هوشمند آبیاری، نیز برند راین ایتالیا (rain) میباشد. لازم به ذکراست برندهای معرفی شده به علت تولید خارج از کشور، هزینه‌های بالاتری به مراتب به مدل‌های ایرانی و سایر مدل‌ها دارند.

تایمر آبیاری قطره ای

هوشمند کردن آبیاری فضای سبز من چقدر هزینه دارد؟ آیا خرید یک تایمر آبیاری هوشمند کافیست؟

برای یک‌فرد، بسیار مهم است که هزینه پیاده سازی این سیستم‌ها، چقدر باشد. باید توجه داشت خرید تایمر آبیاری قطره ای به تنهایی کافی نیست. پیاده سازی تایمر هوشمند آبیاری، نیاز به زیرساخت دارد. اولین زیرساخت، لوله‌های آبیاری قطره‌ای و یا مدل دیگری از لوله‌کشی قطره‌ای میباشد. پس قبل از خرید تایمر، نیاز به لوله‌کشی میباشد. پس ازینکه فضای سبز شما، لوله کشی شد، بسته به مدل تایمر خود، نیاز به تجهیزات دیگری نیز دارید.

به عنوان مثال

اگر قصد مکانیزه‌کردن فضای خانگی خود را دارید، از تایمرآبیاری قطره ای مدل باتری‌خور آن استفاده کنید. این تایمر نیاز به هزینه دیگری ندارد و مستقیم به لوله آب فضای سبز شما متصل میشود. مثال دیگر اینکه اگر در باغچه یا ویلای خود قصد مکانیزه‌کردن را دارید، نیاز به یک شیربرقی خواهید داشت.
باز هم بسته به مدل تایمر انتخابی و مدل آبیاری خود، قریب به یقین از مدل تایمربرقی استفاده خواهید کرد. گاها بعضی از این مدل‌های تایمر آبیاری قطره ای مستقیم به پمپ آب شما متصل شده و نیاز به شیربرقی را از بین خواهد برد. اما قبل از خرید تایمر هوشمند آبیاری نیز، به قیمت و هزینه شیربرقی نیز توجه داشته باشید.
شما آماده مکانیزه کردن فضای سبز خود هستید! تایمر آبیاری قطره ای خود را انتخاب کرده و اقدام کنید.

تایمر آبیاری قطره ای ایرانی یا خارجی؟ مسئله این است!

سوالی که بسیاری از هموطنان ما، از ما میپرسند این است که کدام تایمر بهتر است.؟ ایرانی یا خارجی.؟ بدون هیچگونه اغراقی، متاسفانه باید گفت مدل‌های خارجی درهرصورت وَجه مناسب‌تری نسبت به مدل‌های ایرانی دارند.اما اگر دقیق‌تر و فنی‌تر محصولات را بررسی کنیم، همیشه توصیه ما به دوستان این است.
در این زمینه خاص، پیشنهاد ما مدل ایرانی است. مهم‌ترین بخش این تایمر‌ها، بوردهای الکترونیکی آن میباشند. به خرابی محصولات خود فکر کنید. اگر مدل خارجی را تهیه کردید، با توجه به عدم گارانتی مدل‌های خارجی، آیا ریسک خرابی محصولات را میپذیرید.؟ آیا مستقیم با شرکت سازنده محصولات خارجی در ارتباط هستید؟ لذا دراین زمینه خاص همواره پیشنهاد ما مدل ایرانی میباشد. چرا که خرابی تایمرهای مدل چینی و تایوانی بسیار زیاد گزارش شده است.

از نظر کیفی نیز مدل‌های ایرانی پا به پای مدل‌های خارجی پیش رفته‌اند و نگرانی‌ای دراین زمینه وجود ندارد.